Organization Contact List (Orono Amateur Athletic Association)

PrintOrganization Contact List
TeamNamePositionContact
ExecutiveAllen LagacePresident
ExecutiveMurray DennisVice President
ExecutiveJeff CaplanVice President/CRHL Rep/Equipment & Sponsorship/Webmaster
ExecutiveMark FosterOMHA Rep/AAA Rep/Bickell Cup Coordinator
ExecutiveJennifer WalkerTreasurer/Bookkeeper
ExecutiveJaney RuiterSecretary
ExecutiveMarcia WoronaHead Trainer
ExecutiveSherry MillsonFundraising Coordinator
ExecutiveMichelle BroadhagenCommunications Officer
ExecutiveRhonda MercerRegistrar/Mites Program Coordinator
ExecutiveBrad CornerInitiation Convener
ExecutiveVictoria AustinBoard Member
ExecutivePaul HenryBoard Member
ExecutiveConnie LagaceBoard Member
ExecutiveLorna LamersBoard Member
ExecutiveJackie RobinsonBoard Member
ExecutiveShelly TrimbleBoard Member
ExecutiveGord LoweryBoard Member/Past President
Org StaffSteve ParkerManager - Arena Operations905-983-5617 (w)
Org StaffElaine DillonManager - Arena Administration905-983-5617 (w)
Pre-School (Mites) Group 1Rhonda MercerCoach
Pre-School (Mites) Group 2Rhonda MercerCoach
U7 (Initiation) Team 1Jay HendersonCoach
U7 (Initiation) Team 2Andre FerlandCoach
U7 (Initiation) Team 3James CoathamCoach
U7 (Initiation) Team 5Jimmy MitchellCoach
U8 (Minor Novice) Team 1Brad CornerCoach
U8 (Minor Novice) Team 2Nick StraughanCoach
U8 (Minor Novice) Team 3Josh IrwinCoach
U8 (Minor Novice) Team 4Chris LatonCoach
U9 (Major Novice) Team 1Mike DrewCoach
U9 (Major Novice) Team 2Sam WoronaCoach
U9 (Major Novice) Team 3Greg OsmondCoach
Orono Leafs U11 (Atom) Tier 1 - Team 1Robert BannonCoach
Orono Leafs U11 (Atom) Tier 1 - Team 1Jason SaucierCoach
Orono Leafs U11 (Atom) Tier 2 - Team 1Tyler KnightCoach
Orono Leafs U11 (Atom) Tier 2 - Team 2Matt HaassCoach
Orono Leafs U11 (Atom) Tier 2 - Team 3Colin DavidsonCoach
Orono Leafs U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1Tim BroadhagenCoach
Orono Leafs U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1Doug SmartCoach
Orono Leafs U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2TJ WarringtonCoach
Orono Leafs U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3Dave DuffyCoach
Orono Leafs U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4Adam StephensonCoach
Orono Leafs U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1Jason MercerCoach
Orono Leafs U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1Jeff CaplanCoach
Orono Leafs U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1Greg GardinerCoach
Orono Leafs U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2COACH NEEDEDCoach
Orono Leafs U18 (Midget) Team 1Lee CookeCoach
Orono Leafs U18 (Midget) Team 2Terry BeauvaisCoach
Orono Leafs U18 (Midget) Team 2Marcia WoronaTrainer
Orono Leafs U18 (Midget) Team 3Lance AdelvardCoach
Orono Leafs U18 (Midget) Team 4Rob CarrCoach
Printed from oaaa.ca on Monday, November 30, 2020 at 9:16 PM