Orono Arena, Venues (Orono Amateur Athletic Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevOctober, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 20Sep 21Sep 22Sep 23Sep 24Sep 25Sep 26
Sep 27Sep 28Sep 29Sep 30010203
04050607080910
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1 & U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1 & U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 (Midget) Team 3
9:05 PM-10:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 1
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 3
8:10 PM-9:10 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1
9:20 PM-10:20 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 (Midget) Team 2
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U7 (Initiation) Team 1 & U7 (Initiation) Team 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 3
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
8:05 PM-9:10 PM
Practice
U18 (Midget) Team 4
9:10 PM-10:10 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
7:45 AM-8:40 AM
Shared Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
8:45 AM-9:45 AM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 1 & U9 (Major Novice) Team 2
11:00 AM-12:05 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 3
12:05 PM-1:05 PM
Practice
U7 (Initiation) Team 4 & U7 (Initiation) Team 5
1:05 PM-2:05 PM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 6
2:05 PM-3:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
3:10 PM-4:10 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1 & U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
4:15 PM-5:15 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
5:20 PM-6:30 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2
7:35 PM-8:40 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1
8:40 PM-9:45 PM
Practice
U18 (Midget) Team 1
9:45 PM-10:45 PM
Practice
11121314151617
U7 (Initiation) Team 1 & U7 (Initiation) Team 2
7:00 AM-7:55 AM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 3
7:55 AM-8:50 AM
Practice
U7 (Initiation) Team 4 & U7 (Initiation) Team 5
8:50 AM-9:45 AM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 6
9:45 AM-10:40 AM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 2
1:30 PM-2:30 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 1 & U11 (Atom) Tier 2 - Team 3
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 1 & U9 (Major Novice) Team 2
3:30 PM-4:30 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 3
4:30 PM-5:30 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2
5:40 PM-6:40 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
7:50 PM-8:50 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1
8:55 PM-10:00 PM
Practice
Pre-School (Mites) Group 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1 & U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
U18 (Midget) Team 2
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 (Midget) Team 4
9:05 PM-10:05 PM
Practice
U18 (Midget) Team 1
10:10 PM-11:10 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 3
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 2
8:10 PM-9:10 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1
9:20 PM-10:20 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2 & U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
U18 (Midget) Team 3
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U7 (Initiation) Team 2 & U7 (Initiation) Team 3
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
8:05 PM-9:05 PM
Practice
U18 (Midget) Team 4
9:10 PM-10:10 PM
Practice
U18 (Midget) Team 2
10:15 PM-11:15 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
8:45 AM-9:45 AM
Shared Practice
Pre-School (Mites) Group 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U9 (Major Novice) Team 2 & U9 (Major Novice) Team 3
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 1
12:05 PM-1:05 PM
Practice
U7 (Initiation) Team 5 & U7 (Initiation) Team 6
1:05 PM-2:05 PM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 4
2:05 PM-3:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
3:10 PM-4:10 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1
4:15 PM-5:15 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
5:20 PM-6:30 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2
7:35 PM-8:35 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1
8:40 PM-9:40 PM
Practice
U18 (Midget) Team 4
9:45 PM-10:45 PM
Practice
18192021222324
U7 (Initiation) Team 2 & U7 (Initiation) Team 3
7:00 AM-7:55 AM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 1
7:55 AM-8:50 AM
Practice
U7 (Initiation) Team 4 & U7 (Initiation) Team 6
8:50 AM-9:45 AM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 5
9:45 AM-10:40 AM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 3
1:30 PM-2:30 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 1 & U11 (Atom) Tier 2 - Team 2
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 1 & U9 (Major Novice) Team 2
3:30 PM-4:30 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 3
4:30 PM-5:30 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1
5:40 PM-6:40 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
7:50 PM-8:50 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1
8:55 PM-10:00 PM
Practice
Pre-School (Mites) Group 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1 & U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
U18 (Midget) Team 3
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 (Midget) Team 4
9:05 PM-10:05 PM
Practice
U18 (Midget) Team 1
10:10 PM-11:10 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 2
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 3
8:10 PM-9:10 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1
9:20 PM-10:20 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1 & U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
U18 (Midget) Team 1
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U7 (Initiation) Team 1 & U7 (Initiation) Team 3
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
8:05 PM-9:05 PM
Practice
U18 (Midget) Team 2
9:10 PM-10:10 PM
Practice
U18 (Midget) Team 3
10:15 PM-11:15 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
8:45 AM-9:45 AM
Shared Practice
Pre-School (Mites) Group 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U9 (Major Novice) Team 1 & U9 (Major Novice) Team 3
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 2
12:05 PM-1:05 PM
Practice
U7 (Initiation) Team 4 & U7 (Initiation) Team 6
1:05 PM-2:05 PM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 5
2:05 PM-3:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
3:10 PM-4:10 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1 & U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
4:15 PM-5:15 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
5:20 PM-6:20 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2
7:35 PM-8:35 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1
8:40 PM-9:40 PM
Practice
25262728293031
U7 (Initiation) Team 1 & U7 (Initiation) Team 3
7:00 AM-7:55 AM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 2
7:55 AM-8:50 AM
Practice
U7 (Initiation) Team 4 & U7 (Initiation) Team 6
8:50 AM-9:45 AM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 5
9:45 AM-10:40 AM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 3
1:30 PM-2:30 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 1 & U11 (Atom) Tier 2 - Team 2
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 1 & U9 (Major Novice) Team 3
3:30 PM-4:30 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 2
4:30 PM-5:30 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1
5:40 PM-6:40 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
7:50 PM-8:50 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1
8:55 PM-9:55 PM
Practice
Pre-School (Mites) Group 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1 & U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
U18 (Midget) Team 1
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 (Midget) Team 4
9:05 PM-10:05 PM
Practice
U18 (Midget) Team 2
10:10 PM-11:10 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 3
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 2
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 1
8:10 PM-9:10 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1
9:20 PM-10:20 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1 & U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
U18 (Midget) Team 3
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U7 (Initiation) Team 1 & U7 (Initiation) Team 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 3
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
8:05 PM-9:05 PM
Practice
U18 (Midget) Team 1
9:10 PM-10:10 PM
Practice
U18 (Midget) Team 2
10:15 PM-11:15 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
8:45 AM-9:45 AM
Shared Practice
Pre-School (Mites) Group 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U9 (Major Novice) Team 2 & U9 (Major Novice) Team 3
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 1
12:05 PM-1:05 PM
Practice
U7 (Initiation) Team 5 & U7 (Initiation) Team 6
1:05 PM-2:05 PM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 4
2:05 PM-3:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
3:10 PM-4:10 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1 & U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
4:15 PM-5:15 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
5:20 PM-6:20 PM
Practice
Nov 01Nov 02Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07
U7 (Initiation) Team 1 & U7 (Initiation) Team 2
7:00 AM-7:55 AM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 3
7:55 AM-8:50 AM
Practice
U7 (Initiation) Team 4 & U7 (Initiation) Team 5
8:50 AM-9:45 AM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 6
9:45 AM-10:40 AM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 3
1:30 PM-2:30 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 2 & U11 (Atom) Tier 2 - Team 1
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 2 & U9 (Major Novice) Team 3
3:30 PM-4:30 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 1
4:30 PM-5:30 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2
5:40 PM-6:40 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
6:45 PM-7:45 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
7:50 PM-8:50 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1
8:55 PM-9:55 PM
Practice
Pre-School (Mites) Group 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 3
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1 & U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2
9:00 PM-10:00 PM
Shared Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
U18 (Midget) Team 2
9:05 PM-10:05 PM
Practice
U18 (Midget) Team 1
10:10 PM-11:10 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 2
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 2 - Team 3
8:10 PM-9:10 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 1 - Team 1
9:20 PM-10:20 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1 & U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
U18 (Midget) Team 3
10:00 PM-11:00 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
7:05 PM-8:05 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 1
8:05 PM-9:05 PM
Practice
U18 (Midget) Team 4
9:10 PM-10:10 PM
Practice
U18 (Midget) Team 3
10:15 PM-11:15 PM
Practice
U8 (Minor Novice) Team 3 & U8 (Minor Novice) Team 4
7:45 AM-8:40 AM
Shared Practice
U8 (Minor Novice) Team 1 & U8 (Minor Novice) Team 2
8:40 AM-9:40 AM
Shared Practice
Pre-School (Mites) Group 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
U9 (Major Novice) Team 1 & U9 (Major Novice) Team 2
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
U9 (Major Novice) Team 3
12:05 PM-1:05 PM
Practice
U7 (Initiation) Team 4 & U7 (Initiation) Team 6
1:05 PM-2:05 PM
Shared Practice
U7 (Initiation) Team 5
2:05 PM-3:05 PM
Practice
U11 (Atom) Tier 1 - Team 1
3:10 PM-4:10 PM
Practice
U13 (Peewee) Tier 2 - Team 2 & U13 (Peewee) Tier 2 - Team 4
4:15 PM-5:15 PM
Shared Practice
U13 (Peewee) Tier 1 - Team 1
5:20 PM-6:20 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 2
7:35 PM-8:35 PM
Practice
U15 (Bantam) Tier 2 - Team 1
8:40 PM-9:40 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
Orono Arena
2 Princess Street , Orono, ON  
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    No Scores Reported
Printed from oaaa.ca on Tuesday, October 27, 2020 at 8:44 PM